Poradnik

21-03-2021 14:30

Ogrzewana przednia szyba - jak działa, co daje, jak o nią dbać?

Ogrzewana przednia szyba to jeden z tych dodatkowych elementów wyposażenia, który cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem w Polsce niż w Hiszpanii, z której pochodzi Seat. Czy warto kupić auto z podgrzewaną przednią szybą?

Czytaj więcej
24-02-2021 10:53

Światła przeciwmgłowe - po co są, kiedy i jak ich używać?

Niekiedy wystarczy niewielka mgła, by nieco bardziej nadgorliwi kierowcy sięgali do włącznika  świateł przeciwmgłowych. W ten sposób wcale nie zawsze zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj więcej
29-01-2021 12:15

Chiptuning - czym jest i czy warto „podkręcać” samochody?

Chiptuning - banery zachęcające do poprawienia osiągów samochodów krzyczą z wielu płotów okalających warsztaty samochodowe. Więcej koni mocy? Kto by nie chciał? Tyle że z chiptuningiem jest trochę jak ze sportowcem na dopingu.

Czytaj więcej
25-01-2021 15:42

Płyn AdBlue - czym jest i o czym należy pamiętać?

AdBlue - ta nazwa dla kierowców niemających wiele wspólnego z silnikami diesla może być co najmniej intrygująca. Tymczasem AdBlue to jedynie handlowa nazwa roztworu mocznika i wody demineralizowanej.

Czytaj więcej
21-12-2020 12:43

Zabezpieczenie lakieru samochodu - dlaczego warto nawet w nowych autach?

Po co w nowym aucie dodatkowe zabezpieczenie lakieru? - zastanawiają się niektórzy kierowcy, czytając teksty poradnikowe w internecie. No właśnie, po co? My wiemy. Wszystkiemu, jak zwykle, „winne” jest prawo.

Czytaj więcej